Bilişim Destek Hizmeti

Yeni kurulan ve gelişmekte olan şirketlerin Bilgi İşlem departmanı ya da dışarıdan hizmet alabileceği bir Bilişim destek hizmeti sağlayan firmalara ihtiyacı vardır. Açık konuşmak gerekirse 1 kişinin Hızla gelişen teknolojileri takip etmek ve adaptasyon sağlaması neredeyse imkansız. Bu sebeple sürekli gelişen teknolojileri şirketimiz departmanlarına ayrıştırarak gelişen yeni teknolojilerin takibini sağlayan şirket personellerimizin oluşturduğu BigaNet bilişim ile sizleri teknolojiyi takip etmenizi, bilişim sistemlerinizi verimle halde kullandırmayı ve veri güvenliğinizi maksimuma seviyeye çıkartmayı amaçlıyoruz.

Bilgisayar Bakım Hizmeti :

Bakım anlaşması sürecinde verilen hizmet ile Bilişim destek hizmeti, Sunucu odası yönetimi, Bilgisayar, Bulut Santral yönetimi, Veri yedekleme üniteleri, Kamera Sistemi, PDKS Cihazları, Telefon Santrali iletişim sistemi, Yazıcı vb. teknoloji ürünlerine bakım hizmeti verilmektedir. Bu kapsamda sistemlerinizde bulunan ve oluşabilecek problem analizleri yapılarak sistemlerinizin daha sağlıklı ve maksimum verimde çalışması amaçlanır. 

Anlaşmalı Personel Desteği :

Sözleşmeli Bilişim destek hizmeti personeli; istenilen süreler içerisinde firmanızda, BigaNet Bilişim personelinin şirketinizde sizin personeliniz gibi bulunarak bilişim sistemlerinizde oluşabilecek sorunlara erken müdahale ve hızlı çözüm imkanı sağlanan sözleşmeli bilişim personel hizmetidir.

Network Projelendirme:

Günümüzde neredeyse Bilişim Teknolojileri imkanlarından faydalanmayan neredeyse yok diyebiliriz. Uzun süre sorunsuz olarak Bilişim Teknolojilerinin gücünden faydalanmak isteyen işletmeler bilişim teknolojileri sistemlerinde Bilgisayar seçimleri, Sunucu tercihleri ve altyapı kurulumlarında doğru ürün ve hizmetleri tercih etmek ister. Bu sebeple işletmelerin Network projelerinde; bilgiye sahip ve Bilişim destek hizmeti alanında tecrübe kazanmış, eğitim ve sertifikasyonlarını tamamlamış olan personellerimiz ile projelendirme sürecinde yanınızda olmayı hedefliyoruz.

Yapısal Kablolama Desteği :

Yıllık bakım anlaşması çerçevesinde, bilişim networkünüzün yapısal kablolama konusunda; altyapı kablo arızaları, sorti uç noktası yer değişimleri ve bakım konularında ilave hizmet bedeli almadan destek hizmeti verilmektedir.

Kablosuz Ağ Çözümleri:

Şirketlerde kablosuz ağ tercihleri her geçen gün artmaktadır. Günümüzde yüksek veri aktarımı yapabilen kablosuz alıcı ve verici cihazlar ile şirketinizin birçok alanında kablolu ağlarda olduğu gibi kablosuz ağ yapılarında kablolu ağ verimini yakalayabilirsiniz. İyi kurgulanmış bir kablosuz ağ ile şirket içerisinde bulunan bilgisayar, mobil telefon ve kablosuz IP Telefonlarınızı verimli kullanabilirsiniz.

Data Hattı Test ve Sertifikasyon Hizmeti :

Network’ de CAT5, CAT6 Data hatlarının çalışıyor ve Switch ışıkları yanıyor olması data hattınızın sağlıklı ve verimli çalıştığı anlamına gelmiyor.
Data network altyapınızda kullanılan ürünlerin yanlış veya kalitesiz ürün tercih edilmesi, network yapınızda sorunlara sebep olabilmektedir. SQL Server bağlantı kesilmesi, Muhasebe programı kopması, Program beni atıyor, muhasebe programı beni atıyor gibi şikayetlerin bir çoğunda hatalı altyapı kurulumlarının etkileri bu tip şikayetlerde yüksek rol oynamaktadır. Doğru ve kaliteli ürün tercih etmek ve bu altyapının istenilen standartlara uygun olduğunu özel test cihazlarıyla kontol edilerek de gözden kaçırılmaması  gereken önemli noktalardan biridir.

Yeni kurulan veya mevcut yapıda kullanılmakta olan kabloların ölçüm cihazları ile data hattı testi yaparak verimliliğini kontrol ediyor ve raporluyoruz. Verimsiz Data hatları; uzun mesafeler, frekans kirliliği, zayıf yalıtımlı kablolar, elektrik hatlarından etkilenmesi gibi sebepler data hatlarında kullanım ve veri kaybı sorunları yaratabilmektedir.